Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska
Rodzaj: uczelnia / Szkoła Publiczna
Strona: Przejdź na stronę placówki
e-mail: [email protected]
Tel.: (61) 665-35-48
Adres: ul. M. Skłodowskiej - Curie 5, 60-965 Poznań

Opis:

Politechnika Poznania to uczelnia, która oferuje bardzo ciekawą ofertę edukacyjną przede wszystkim praktyczną. Studia realizowane są na bardzo wysokim poziomie nauczania na 10 wydziałach, 27 kierunkach i ponad 100 specjalizacjach. Polibuda stawia nie na ogólną wiedze teoretyczną a przede wszystkim na wiedzę i umiejętności praktyczne przekazywane nowoczesnymi metodami podczas innowacyjnie prowadzonymi zajęciami laboratoryjnymi i wykładami. Nad całą nauka czuwa bardzo świetnie wykształcona i dobrze znana w tym środowisku kadra naukowa.

Politechnika Poznańska to nie tylko zajęcia dydaktyczne i nauka to również rozwijanie umiejętności pozanaukowych i swoich zainteresowań w obszarze sportu, kultury, mediów, języków obcych czy tek literatury.

Wysokie opinie o Politechnice Poznańskiej biorą się nie tylko z bardzo wysokiego poziomu nauczania ale przede wszystkim z przyjaznej atmosferze i indywidualnemu podejściu do kandydatów, studentów oraz ich problemów.

Studenci zrzeszają się w różnych Kołach Naukowych, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i dzielić się nabytą wiedzą z innymi, w dodatku wielu młodych ambitnych studentów czynnie bierze udział w Samorządzie Studenckim czy też akcjach charytatywnych. Studenci bardzo często korzystają z możliwości wymian zagranicznych dzięki, którym zwiedzają świat i poznają nowe kultury.

Jeżeli poszukujesz technicznych kierunków studiów w Poznaniu to powinieneś właśnie na tą uczelnie zajrzeć. Bogata oferta edukacyjna, liczne stypendia naukowe czy tez pomoce socjalne przyciągają wielu kandydatów na tą uczelnie. Dodatkowo uczelnia dysponuje sześcioma Domami Studenckimi, które znajdują się na campusie tuż przy salach wykładowych. Co daje bardzo wielką oszczędność czasową i finansowa, ponieważ akademiki są bardzo dobrze wyposażone i dobrze rozlokowane. Dodatkowymi plusami może być stołówka oraz liczne knajpy oraz bary w pobliżu campusu.

Mapa:

Inne Placowki: