II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego

II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego
Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna
Strona: Przejdź na stronę placówki
e-mail: [email protected]
Tel.: (22) 628-21-01
Adres: ul. Myśliwiecka 6 , 00-459 Warszawa

Opis:

II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie jest bardzo dobrze znana warszawiakom, budynek szkoły mieści się przy ulicy Myśliwskiej 6 w Warszawie niedaleko al. Armii Ludowej. Liceum najpopularniejsze jest ze względu na profile dwujęzyczne, które przygotowują do matury międzynarodowej i studiów zagranicznych. II LO zajmuje bardzo wysokie lokaty w rankingu liceów w Warszawie a wszystko to dzięki bardzo zdolnym uczniom i świetnym wynikom w egzaminie maturalnym.

Szkoła może pochwalić się 100% zdawalnością matur i bardzo wysokimi średnimi wynikami sięgającymi nawet 98% z języka angielskiego. To sprawia, że bardzo wielu kandydatów składa tutaj papiery i chciało by uczęszczać do tej elitarnej szkoły. Niestety nie wielu się do udaje, szkoła najczęściej oferuje 6 klas a próg dostania się do nich przekracza 170 punktów. Przez to bardzo wąskiej grupie uczniów udaje się osiągnąć swój cel dostania się do tej placówki.

Jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej na temat II LO w Warszawie to zapraszamy na stronę placówki, która znajduje się powyżej. Tam można zapoznać się z historią szkoły, metodami kształcenia oraz aktualnymi profilami klas

Mapa:

Inne Placowki: