CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki

CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki
Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna
Strona: Przejdź na stronę placówki
e-mail: [email protected]
Tel.: (22) 864-08-91
Adres: ul. Leopolda Staffa 3/5, 01-891 Warszawa

Opis:

Historia Liceum im. Ignacego Domeyki sięga lat 60-tych. To właśnie w tym czasie na terenie warszawskich Bielan powstaje dzisiejsze CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki w Warszawie. Liceum mieści się na ul. Leopolda Staffa w Warszawie.

Jako jedna z nielicznych szkół, ta placówka może pochwalić się długoletnią współpracą z kadrą pedagogiczną. Przykładem staje się dyrekcja szkoły. Przez cały okres swojego istnienia rolę zarządcy pełniły tylko i wyłącznie dwie osoby. Od 1968 roku za sprawą pierwszej dyrektor Marii Żukowskiej liceum współpracuje z Instytutem Programów Szkolnych i Instytutem Badań Pedagogicznych. Rok 1974 był przełomowym w historii szkoły. Za rządów ówczesnej dyrektor nadano szkole patronat imienia Ignacego Domeyki oraz rozpoczęto pierwszy uczniowski program w celu promocji szkolnych talentów. Ignacy Domeyko był polskim naukowcem wykładającym na Uniwersytecie w Santiago. Obecnie szkoła utrzymuje stały kontakt z ambasadą w Chile, jak i również gościła w swych progach rodzinę swojego patrona.

W obecnych czasach CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki ma wysoka lokatę w rankingach na najlepsze liceum w Warszawie. Świetne wyniki naukowe osiąga m.in. dzięki obozom językowym w ramach współpracy ze szkołami w Anglii czy chociażby bogatej ofercie programowej szkoły i świetnie wyposażonym pracowniom. Uczniowie szkoły mają duży zakres w wyborze zajęć pozalekcyjnych oraz programów realizowanych przez szkołę w ramach dofinansowania. Wychowawcom oraz nauczycielom przyświeca twórcza idea, w którą zaangażowani są uczniowie liceum. Potwierdzeniem twórczych ambicji jest członkostwo szkoły w Towarzystwie Szkół Twórczych.

Mapa:

Inne Placowki: