CV Liceum im. Zbigniewa Herberta

CV Liceum im. Zbigniewa Herberta
Rodzaj: liceum / Szkoła Publiczna
Strona: Przejdź na stronę placówki
e-mail:
Tel.: (22) 884-43-80
Adres: ul. Vincenta van Gogha 1, 03-188 Warszawa

Opis:

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Warszawie powstało w 1997 roku. Od września 2006 pełna nazwa to CV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. Siedziba szkoły mieści się przy ulicy Vincenta Van Gogha 1. CV LO powstało jako pierwsza szkoła ponadpodstawowa o profilu ogólnokształcącym w dzielnicy Białołęka. Dwa lata po założeniu, dokładnie 29 października 1999 r., szkoła dostała patrona. Został nim Zbigniewa Herberta, polski poeta, eseista i dramaturg. Obchody Dnia Patrona zbiegają się z rocznicą jego urodzin. Od roku 2001 CV LO jest członkiem (a zarazem była założycielem) ogólnopolskiego stowarzyszenia o nazwie Klub Herbertowskich Szkół. Od 2005 r. CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 106 (wraz z Gimnazjum 122 im. Charlesa de Gaulle?a).

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Warszawie ma siedzibę w jednym z najbardziej nowoczesnych budynków szkolnych w Warszawie. W roku 2005 zdobył I miejsce w konkursie SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) jako połączenie zespołu dwóch szkół z ośrodkiem kultury. Innowacyjne rozwiązania oraz futurystyczny, ascetyczny wygląd budynku oraz jego wnętrza zapewniają uczniom maksimum komfortu.

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Warszawie kładzie nacisk na kompleksowość nauczanie młodych ludzi. Zarówno osoby kontynuujące edukację w Zespole Szkół jak i przychodzące z innych placówek mogą liczyć na zindywidualizowane podejście. Uczniowie odbierają tu pełne wykształcenie - nie tylko nabywają wiedzę w oparciu o podstawę programową, ale także mogą korzystać z licznych kół zainteresowań. Równie ważna jest także edukacja społeczna, kulturalna oraz wychowanie fizyczne. Szkła również dobrze jest oceniana w rankingach Warszawskich liceów, na które wielu kandydatów zwraca uwagę.

Mapa:

Inne Placowki: