TOP 5 liceów w Krakowie 2018

Każdy kto szukał liceum w Krakowie zastanawiał się, która placówka jest najlepsza. Teraz już nie musi tego robić ponieważ jest już dostępny ranking liceów Kraków 2018. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych liceów z Krakowa z krótkim opisem właśnie z tego rankingu.

Na miejscu 5 czyli ostatnim miejscu naszego zestawienia znalazło się VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego przy ulicy Grzegórzeckiej 24 w Krakowie. Szkoła powstała w 1956 roku i od tego czasu jest jedną z najlepszych szkół w Krakowie według rankingów. Na rok 2018/2019 szkołą przygotowała 6 klas, do których przeprowadzała rekrutacje, minimalny próg dostanie wyniósł prawie 170 punktów na 200 co wskazuje jak bardzo wysoki poziom jest w tej szkole. Matury również odzwierciedlają tą informacje ponieważ wyniki są rewelacyjne.

4 miejsce tuż za podium przypadło VI Liceum im. Adama Mickiewicza przy ulicy Wąskiej 7 w Krakowie. Jest to jedno z najstarszych liceów w Krakowie ponieważ powstało w 1902 roku. Od tego czasu szkoła bardzo się zmieniła i jest wiele nowocześniejsza ale utrzymuje również stare tradycje. Szkoła oferuje klasy dwujęzyczne, które są najbardziej oblegane ze wszystkich dostępnych profili na rok 2018/2019. Bardzo wysokie wyniki z matur oraz wysokie miejsca w rankingach zapewniają tej placówce bardzo wielu zdolnych kandydatów.

Na miejscu trzecim znalazło się II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego przy ulicy Sobieskiego 9 w Krakowie. Szkoła powstała już w 1883 roku czyli jeszcze wcześniej niż wcześniej wspomniane VI liceum i wykształciła w tym czasie wiele bardzo znanych osób. Aktualnie szkoła oferuje 7 profili kształcenia z różnych dziedzin, od profilu matematycznego po profil humanistyczny. To liceum może się pochwalić świetnymi wynikami z matury oraz wysokimi lokatami w rankingach liceów w Krakowie. Próg dostania się na rok 2018/2019 wyniósł ponad 160 punktów, poprzeczka została dosyć wysoko postawiona przez bardzo zdolnych uczniów.

Na drugim miejscu ulokowało się I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego przy placu Na Groblach 9 w Krakowie. Jedna z najstarszych szkół w Polsce istniejąca od 1586 roku czyli ponad 430 lat. Szkoła bardzo dobrze znana wszystkim ze znakomitymi nauczycielami i bardzo wysokim poziomem nauczania. Dostać się do tej szkoły nie jest prosto ale jak już się ją ukończy to studia w Krakowie to juz tylko formalność a potem cały świat na nasz czeka.

I na zasłużonym pierwszym miejscy z olbrzymią przewagą V liceum im. Augusta Witkowskiego przy ulicy Studenckiej 12 w Krakowie. To liceum należy to jednych z najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce w ponad 140 letnią tradycją i utrzymującą się w czołówce jeżeli chodzi o rankingi szkół średnich. Szkołą w której każdy znajdzie coś dla siebie z pośród 8 profilów klas. Od matematyki i fizyki po chemię oraz biologie skończywszy na polskim. Jeżeli zastanawiasz się która szkoła w Krakowie jest najlepsze to teraz wiesz jest nią V liceum im. Augusta Witkowskiego.