Technik Informatyk

Czy twoje zainteresowania związane są ze sprzętem komputerowym? Ciekawi Cię zastosowanie oprogramowania komputerowego, nowymi technologiami?

W takim razie Technik Informatyk to świetny wybór dla Ciebie. Zawód ten to świetna perspektywa dla ludzi ambitnych, pomysłowych i dociekliwych. Predyspozycje, które w znaczący sposób ułatwią naukę, a w późniejszej perspektywie także rozwój kariery to chęć samodoskonalenia się - nieustanny rozwój w dziedzinie IT wymaga od kandydatów mobilizacji do ciągłego rozwoju. Przydatne będą też takie cechy jak cierpliwość i systematyczność. Jeśli podatność na innowacje i umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji to coś z czym nie masz problemu na pewno świetnie odnajdziesz się jako Technik Informatyk.

Nauka zawodu obejmuje szereg umiejętności teoretycznych jak i praktycznych. Absolwent posiada wiedzę między innymi na temat systemów operacyjnych, aplikacji internetowych, baz danych, systemów serwerowych, grafiki komputerowej oraz multimediów. Po odbytej nauce projektowanie, zakładanie a także administrowanie bazami danych nie będzie stanowić dla Ciebie problemu. Nauczysz się również w jaki sposób obsługiwać sieci komputerowe i nadzorować ich pracę. Dodatkowym atutem jest też nabycie umiejętności posługiwania się branżowym językiem angielskim. Pozwoli to na podjęcie współpracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach, a także ułatwi dokształcanie się w przyszłości.

Warto wspomnieć, że podczas nauki można zdać egzaminy, które będą znakomity potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Warto wspomnieć iż zdobycie kwalifikacji w tej dziedzinie otwiera szerokie możliwość pracy zawodowej. Ze względu na coraz szybszy rozwój technologii Technik Informatyk jest specjalizacją poszukiwaną nie tylko na rynku polskim, ale także światowym. Ścieżka kariery jest niesamowicie szeroka. Po ukończeniu nauki pracę znaleźć można między innymi w przedsiębiorstwach zajmujących się administracją sieci komputerowych, firmach odpowiedzialnych za tworzenie oprogramowania komputerowego, jedną z opcji jest również podjęcie pracy w sklepach oferujących sprzedaż sprzętu komputerowego czy serwis takowego sprzętu. Absolwent kierunku ma też możliwość realizowania się jako swój własny szef - otwierając działalność gospodarczą i oferując klientom szeroki zakres usług informatycznych.

Podsumowując jeśli informatyka od zawsze była Twoja pasją i chcesz pogłębić swoje umiejętności zyskując tym samym świetne perspektywy zawodowe - Technik Informatyk to idealny wybór dla Ciebie!