Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Rodzaj: uczelnia / Szkoła Publiczna
Strona: Przejdź na stronę placówki
e-mail: [email protected]
Tel.: (61) 856 89 00
Adres: ul. Święty Marcin 87, 61-808 Poznań

Opis:

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu swoje początki bierze w 1920 roku jako Państwowa Akademia i Szkoła Muzyczna. Akademia Muzyczna na bardzo wysoki poziom nauczania i jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce która prowadzi studia z zakresu lutnictwa. Wszyscy kandydaci znajdą tutaj bardzo ciekawie zajęcia prowadzone przez wybitnych profesorów i wykładowców. Dodatkowo Studenci mogą rozwijać swoją pasję i zainteresowania po przez uczestnictwo w cyklach koncertowych.

Opinie o Akademii Muzyczne w Poznaniu są różne ale większości pochlebne, uczelnie zyskuje w oczach studentów, kandydatów oraz mieszkańców Poznania przeprowadzając bardzo różne i ciekawe wydarzenia muzyczne, w których studenci mogą brać czynny udział np. Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA, Poznańska Wiosna Muzyczna jak i wiele innych festiwali.

Uczelnie również posiada bardzo dobre kontakty z uczelniami zagranicznymi dzięki programowi erazmus czy też poprzez podpisywanie własnych porozumień z uczelniami z Rosji, USA czy Gruzji. Akademia ciągle się rozwija wraz ze swoimi studentami, których nie tylko naucza dydaktycznie ale również wpaja im najważniejsze zasady oraz uczy samo doskonalenia się oraz wytrwałości.

Decydując się na kierunki studiów w Poznaniu warto zatrzymać się chwilę nad ofertą edukacyjną Akademii Muzycznej w Poznaniu, znajdziemy tutaj wiele ciekawych kierunków studiów. Oczywiście nie jest to uczelnia dla każdego, tutaj składają papiery nieliczni, którzy chcą poświęcić swoje życie muzyce.

Mapa:

Inne Placowki: